درباره ماگروه مبارک اندیش فعالیت خود را از سال 1377 آغاز نموده است و با اتکال به خداوند متعال و نیز تلاش شبانه روزی همکاران خود که از برجسته ترین متخصصین ژنتیک و اصلاح نژاد و سایر گرایش های مختلف علوم دامی، دامپزشکی و شیلات کشور با تجربیات داخلی و بین المللی می باشند، توفیق داشته است فعالیت های خود را گسترش داده و اولین هلدینگ خصوصی و دانش بنیان تولید و تأمین مواد ژنتیکی دام، طیور و آبزیان را در کشور عزیزمان ایران ایجاد نماید.

در حال حاضر این گروه، تولید کننده و تأمین کننده اسپرم و جنین نژادهای مختلف گاوهای شیری و گوشتی، اسپرم و جنین نژادهای مختلف گوسفند و بز، جوجه یکروزه مادر و پدر گوشتی، تخم چشم زده و بچه ماهی قزل آلا و سالمون، مخازن و تانک های حمل و نگهداری ازت و اکسیژن و نیز تجهیزات تلقیح مصنوعی می باشد.

گروه مبارک اندیش با مجموعه ای از شرکتهای اصلاح نژادی بین المللی و تأمین کننده تجهیزات همکاری دارد که مهمترین آنها عبارتند از:


اتحادیه سی، آر، آی :

  • بزرگترین هلدینگ ارایه خدمات دامپروری در آمریکا که سهامداران آن بخشعمده ای از دامداران آمریکا می باشند. این اتحادیه از تجمیع بیش از یکصد شرکت کوچک و بزرگ ایجاد شده است. قدمت برخی این شرکت ها به سال 1920 باز می گردد. سی، آر، آی با حدود 1500 نفر پرسنل در آمریکا نخستین تولید کننده اسپرم گاوهای نر نژادهای مختلف شیری و گوشتی در جهان می باشد.

اوولوشن اینترنشنال :

  • با بیش از 50 سال قدمت، بزرگترین هلدینگ تولید کننده مواد ژنتیکی گاوهای شیری و گوشتی و همچنین بزهای شیری و گوشتی در فرانسه می باشد و در حال حاضر تولیدات خود را به بیش از 70 کشور صادر می نماید. این هلدینگ در زمینه تأمین مواد ژنتیکی خرگوش و اسب نیز فعالیت دارد و مالک آزمایشگاه لبوژینا، بزرگترین آزمایشگاه ژنتیک مولکولی در اتحادیه اروپا می باشد.

هندریکس ژنتیک:

  • با بیش از 90 سال قدمت، پیشتاز جهانی اصلاح نژاد در گونه های مختلفی مانند مرغ تخم گذار، مرغ گوشتی، بوقلمون و آبزیان می باشد. این مجموعه اکنون با بیش از 2800 پرسنل در 24 کشور دارای مزارع تولید مواد ژنتیکی دام، طیور و آبزیان می باشد.

تروتلاج :

  • اولین و بزرگترین تولید کننده تخم چشم زده قزل آلا در جهان می باشد که از سال 1945 فعالیت خود را آغاز نموده است و سالانه بیش از 500 میلیون قطعه تخم چشم زده را به اقصی نقاط جهان صادر می نماید. این شرکت در بیش از 70 سال سابقه فعالیت خود در زمینه اصلاح نژاد قزل آلا، خدمات و نوآوری های بسیار ارزنده ای را برای اولین بار به صنعت پرورش ماهیان سردآبی عرضه نموده است.

اینتگراکوآ :

  • شرکت اینتگراکوآ در اواخر دهه 90 میلادی بر اساس تحقیقات انجام شده در صنعت آبزی¬ پروری به منظور ارائه خدمات به فعالان این صنعت تاسیس گردید. کارکنان و مهندسان اینتگراکوآ تجهیزات و وسایلی را که متخصصان و تولیدکنندگان برای توسعه، تولید و یا تحقیق در این صنعت نیاز دارند را طراحی و تولید و در اختیار آنان قرار می دهند.

کرایودیفیوژن :

  • این شرکت در سال 1965 تأسیس شد و اکنون نسل جدید تانک های حمل ازت مایع، جهت ذخیره و نگهداری اسپرم و جنین منجمد، نمونه های تحقیقاتی در زمینه های مختلف پزشکی، دامپزشکی و کشاورزی را طراحی و تولید می کند.

او سی فلاک :

  • این شرکت به عنوان یکی از توسعه دهندگان تلقیح مصنوعی گوسفند به روش لاپاراسکوپی در آمریکای شمالی فعالیت داشته و با تولید ممتازترین مولدین نژادهای مختلف گوسفند به ویژه رومانف، از تولید و تأمین کنندگان اسپرم و جنین نژادهای مختلف گوسفند نیز می باشد.